איך לחסוך כסף בצורה הנכונה

להוצאות צריך להסתכל עמוק בלבן של העיניים.

יצא לי לשבת עם הרבה בעלי עסקים, לנתח את ההתנהלות הכלכלית שלהם.

המספר הראשון שאני רוצה להגיע אליו הוא כמה צריך בעל העסק כדי לקיים את המשפחה שלו.

החשבון שאני עושה הוא פשוט: כמה עולה להחזיק את העסק כל חודש (כל ההוצאות הקבועות של העסק כולל מע"מ, ביטוח לאומי, מס הכנסה וכו' כל כל כל ההוצאות שמשלמים עליהן בכסף בחודש קלנדרי אחד) פלוס אותן ההוצאות שמוציאה המשפחה שלו. הסכום הזה הוא מינימום ההכנסה החודשית שצריך להפקיד לבנק בחודש קלנדרי אחד.

בנוסף, אני תמיד רוצה לקחת סכום די גבוה לחיסכון קבוע, לייצר לבעל העסק ולמשפחה שלו איזשהו הון כספי קטן שיילך ויגדל. הון כספי כזה מעניק המון שקט נפשי לבעלים שלו וזאת מטרת העל שלי ושל כולנו. שקט נפשי.

אז למה אני מתכוונת שצריך להסתכל להוצאות בלבן של העיניים? לכל אותן הוצאות שאנשים רגילים להוציא, הוצאות שנותנות הרגשה שבשביל זה אנחנו חיים, עובדים קשה אז מגיע לנו… כמו ישיבה בבתי קפה, רכישת אוכל בחוץ במהלך יום עבודה. אירוח חברים לעיתים קרובות. קניית צעצועים לילדים. מתנות לאירועים, מתנות לחברי הילדים בסכומים ללא חשיבה. חפצים לבית, למטבח, בגדים, נעליים, קניות בסופר בלי רשימה….

כל ההוצאות האלה נעשות בלי תכנון, התשלומים האלה משפיעים על חשבון הבנק שלכם. הבנק מצידו מאפשר לכם להיות במינוס (מלווה לכם כסף כדי שתוכלו לשלם את ההוצאות האלה באמצעות כרטיס האשראי)

לרוב בעלי העסקים יש שני חשבונות בנק כביכול אחד לבית ואחד לעסק שבקלות מתחילים להתערבב זה בזה ובקלות שניהם כבר במינוס ובקלות בשניהם כבר לקחתם הלוואות וכדור השלג מתגלגל במורד ההר כשהוא גדל וגדל וצובר תאוצה ואתם מסתחררים יחד איתו.

עיצרו הכל.

הסתכלו להוצאות בלבן של העיניים. כמה מהן הם חובה הכרחית? כמה מהן אתם מוציאים מבלי ששמתם לב בכלל, הוראות קבע שמזמן הייתם צריכים לבטל, מנוי שאתם לא משתמשים, הוצאה שאפשר להוזיל?

אם תשימו בצד רק 1000 ₪ כל חודש, בעוד 20 שנה יהיו לכם לפחות 420,000 ₪ שיעמדו לרשותכם לביטחון ושקט נפשי.