איך עצמאים יכולים לחסוך כסף

מכירים את המושג מעשר? אז זה בדיוק הנושא שלנו להיום.

המצב היום במדינה בעיקר בקרב עצמאיים הוא שאין ביטחון בגובה ההכנסות החודשי, התנודתיות באירועים חיצוניים שמשפיעים על ההכנסות גורמת לעיתים לנפילות כלכליות ומחסור במזומנים ששולח את העצמאי (וגם את השכיר שלא יודע להוציא פחות ממה שהוא מכניס) לבנק לבקש הלוואה או להגדיל מסגרת (מינוס) שזה גם הלוואה רק בשם אחר.

לפני המון שנים ראיתי תוכנית של אופרה שבה התארחה רואת חשבון שטענה שבנאדם צריך חיסכון של לפחות שמונה משכורות בצד לימים קשים.

באותו רגע התחלתי לחסוך כמו מטורפת הייתי חייבת שיהיה לי בצד כסף למקרה שיפטרו אותי. הסטטיסטיקה אומרת שלוקח בין חצי שנה לעשרה חודשים למצוא עבודה חדשה והייתי צריכה להשיג לעצמי ביטחון כלכלי.

לימים באמת פיטרו אותי אבל בזכות החסכונות שנתנו לי ביטחון החלטתי להיות עצמאית והיום אני עוזרת לאנשים ובעיקר לבעלי עסקים לנהל את הכספים שלהם בצורה נכונה כשבסופו של דבר מדובר בעצם על תכנון ובקרה של העתיד ומעקב של ההווה.

אין דבר כזה שאנחנו לא יודעים מה יהיה בעתיד.

90% מההוצאות שלנו כבר ידועות מראש: שכר דירה, ארנונה, חשמל, החזרי הלוואות. יש מלא הוצאות קבועות, כל חודש אותן הוצאות ולעצמאים גם מע"מ, ביטוח לאומי ומס הכנסה. ההוצאות האלה כבר ידועות מראש אז צריך רק לעקוב אחריהם ומה שנשאר זה לנהל את ההוצאות המשתנות.

הנוסחה המדויקת לשמירה על תזרים חיובי היא:

ההוצאות הקבועות+ההוצאות המשתנות=מינימום הכנסות (גביה) שצריך להפקיד לבנק בחודש קלנדרי אחד.

כמובן שגם את ההכנסות צריך לתכנן בהתאם, זה כל הסיפור של להיות עצמאי וללמוד איך מנהלים את הכספים של העסק כולל תכנון שיווק ומכירות.

ואני חוזרת שוב למעשר, יש לי כמה לקוחות חרדים ואני רואה אותם תורמים, לפעמים יותר מעשרה אחוז מההכנסות שלהם כאשר הם לא בדיוק יודעים אם זה מההכנסות או מהרווחים, הם פשוט תורמים כי זה מצווה והם מאמינים שזה יביא להם שפע (גם אני מאמינה בזה, אני פשוט מאמינה יותר בחישובי רווח וניהול הוצאות)

ולעניינינו: תפרישו לעצמכם מעשר מההכנסות שלכם.

תשמרו בצד בכל חודש 10% מההכנסות שלכם כדי שאם יהיו לכם נפילות בהכנסות מכל מיני סיבות שלא חסר בארץ שלנו או אם את שכירים אז למקרה שיפטרו אתכם יהיה לכם גיבוי מעצמכם ולא מהבנקים לא תצטרכו לקחת הלוואות בריביות מטורפות לא תצטרכו להיות משועבדים ובני ערובה של הבנקים.

כמו שנאמר, סוף מעשה במחשבה תחילה.

תשמרו עבור עצמכם כסף לבן ליום שחור.