בעל עסק צריך ליווי על מנת לנהל כספים בצורה נכונה

עצמאי עובד בעסק או מנהל עסק?

ומדוע כל כך הרבה עסקים נכשלים כלכלית ?

בן אדם מחליט להיות עצמאי, לפתוח עסק. נניח מוסך, מכון לקוסמטיקה, טכנאי מחשבים, מינימרקט, וכו'. להיות עצמאי, לעבוד בשביל עצמו. הולך פותח עסק, הלקוחות מגיעים ומתחיל לעבוד. יודע שצריך הנהלת חשבונות, יועץ מס או רואה חשבון. יודע שצריך להעביר לרואה חשבון את כל הטפסים בסוף החודש.

בהרבה מקרים הוא לא יודע מה המשמעות של הניירות שמעבירים לרואה החשבון. בהרבה מקרים לא מבין מושגים במיסים כמו מדרגות מס, זיכוי במס, בחלק מהמקרים לא יודע איזה עוד מידע וניירות צריך להעביר לרואה חשבון כדי לחסוך בתשלום מס. (חלק מרואי החשבון/יועצי מס/מנהלי חשבונות גם לא מנדבים את המידע הזה-גם הם לפעמים עובדים ב"ראש קטן")

רוב בעלי העסקים לא יודעים את ההבדל בין ניהול חשבונות לניהול כספים. הם בטוחים בהתחלה שרואה החשבון אחראי על הכל "הוא שומר עלי" והם רק צריכים לעבוד בעסק שלהם ולייצר הכנסות.

פה מתחילות הבעיות. מי שיודע רק לעבוד ולא יודע לנהל, יכול למצוא את עצמו מתחיל להתבלבל כשהוא רואה איך חשבון הבנק מתחיל להיות כאב ראש עם דרישות לעוד ועוד כסף.

כאן בעל העסק מתחיל לשאול את עצמו מה קורה? הרי אני עובד יפה ומכניס יפה ורואה החשבון אומר שהעסק ברווח… אז למה חשבון הבנק שלי במינוס ולמה המינוס הזה כל הזמן גדל??

ניהול.

את העסק צריך לנהל.

זה לא מספיק שאתה עובד בו. צריך לדעת איך לנהל, באיזה שיטות ובאילו כלי ניהול להשתמש.

רוב בעלי העסקים יכולים לעשות את העבודה שלהם בעיניים עצומות, בחושך.

אבל בשביל לנהל צריך לפתוח את העיניים, להדליק את האור, לראות את הדברים בצורה הכי נכונה והכי אמתית. להחליט מה רוצים שיהיה, לתכנן איך להגיע לשם, לרשום, לתזמן, להחליט על לוחות זמנים, לעקוב, למדוד את התוצאות, לבדוק, לתקן, לתכנן שוב….וחוזר על עצמו.

ידע מעשי.

ידע מעשי בניהול.

לא לימדו אותנו ידע מעשי בניהול. לא בבית ההורים ולא בבית הספר.

לא לימדו אותנו לנהל תקציב, לנהל תקציב משפחתי ובטח שלא לנהל כספים של עסק.

החוסר בידע המעשי לניהול הוא זה שמונע מעסקים להצליח. לא הכישרון ולא החריצות.

פשוט ידע, ידע מעשי.

תהיו חכמים, קחו ליווי אישי מעשי